טיולים לונצואלה

ונצואלה – אין דומה לה.
ונצואלה נחשבת לאחת המדינות המפותחות והיפיפיות בדרום אמריקה, המדינה התברכה בנופים עוצרי נשימה: מדרונות הרי האנדים מדרום וחופי מפרץ מקסיקו מצפון, ביניהם מחברים מישורי ז'אנוס הנרחבים, חופים קאריביים, מעל 70 איים, נהרות ענקיים, יערות עד, ג`ונגלים, מפלים ורכסי הרים.
וונצואלה נמצאת באזור הצפוני של דרום אמריקה. היא גובלת עם קולומביה במערב, ברזיל בדרום, עם גיאנה במזרח, ועם הים הקריבי בצפון.

שבטים של בני הקאריבן, אראוואק וצ`יבצ`ה חיו כאן בנחת, עד שהגיעו הכובשים הספרדיים. אמריגו וספוצ'י היה, כנראה, האירופאי הראשון שהגיע לחופי ונצואלה, אנשי המשלחת שבראשותו הם אלה שהעניקו למדינה את שמה הנוכחי שמשמעותו – ונציה הקטנה. בראשית המאה ה-16 הייתה המדינה מקום ההתיישבות הספרדית הראשונה בדרום אמריקה, וממנה התפשט הכיבוש דרומה. ונצואלה הכריזה על עצמאותה ב- 1811. בשנת 1821 הביסו כוחותיו של המשחרר הגדול של דרום אמריקה, סימון בוליבר, את הספרדים וסילקו אותם מאזור ונצואלה, שהפכה חלק מרפובליקת קולומביה הגדולה עד 1830. בשנה זו מרדה ונצואלה בקולומביה והכריזה על עצמאות.

אוכלוסייתה מונה כ 25 מיליון איש וכ – 5 מיליון מהם חיים בבירה, קראקס. האוכלוסייה מגוונת ומורכבת מערב רב של תרבויות אירופאיות, אינדיאניות ואפריקניות.

האקלים בוונצואלה מרשים ונוח, והטמפרטורות די קבועות.

הגשמים שוטפים את המדינה לאורך רוב השנה – פרט לדצמבר עד אפריל שנחשבים לעונה היבשה. מזג האוויר נהדר, תמיד חם וכאמור יש שתי עונות, בקיצור ניתן לטייל בה כל השנה.
המטבע המקומי נקרא בוליבאר. מומלץ להשתמש בטרוול צ´קס שהעמלה שנגבית עליהם נמוכה מכרטיס אשראי. דולרים, לעיתים, מהווים בעיה בבנקים, אך במקומות בהם יתקבלו תיהנו משער חליפין טוב. ישראלים חייבים ויזה ועדיף להוציאה בארץ. סביר להניח שאשרת השהייה תעמוד על שלושה חודשים.
לוונצואלה נופים רבים ומגוונים: חוף שאורכו כ- 3000 ק"מ והוא נושק לים הקריבי מה שהופך את רצועת חוף זו ליפה ביבשת: Miquatia אתר פופולארי, הכולל חופים רבים ומגוונים, שלל פעילויות ספורט, ודיג. האי מרגריטה – אתר תיירות מרהיב עם מגוון עצום של פעילויות חופים, מלונות טובים, ומרכזי קניות נרחבים. האי מרוקוני, הנמצא על חופה של טוקאקס הוא האי האטרקטיבי ביותר, מאות שוניות אלמוגים וחופים נסתרים אידיאליים לצוללנים ולחובבי הדייג. פורטו לה-קרוז, אתר נופש משופע בבארים, במסעדות, ובחופים יפיפיים. כמו כן זוהי נקודת התחלה מעולה של מטיילים לחופים נידחים.
העיר מרידה, בדרום המדינה, באזור האנדים, היא עיר מודרנית ואפשר למצוא בה שרידים רבים מהתקופה הקולוניאלית. בעיר ישנם מוזיאונים עתיקים ומודרניים כאחד.

אזור ה-Liaons משתרך צפונית ל-Orenico ומזרחית ל-cordillera de mridda (פסגות ההרים היחידות שמושלגות תמידית). האזור הוא ליבה של וונצואלה בגידול בקר. הוא מישורי ברובו, פרט לכמה קרחות חשופות ומכיל המון נהרות קטנים, שבגדותיהם יערות. תנינים, קופים, וחיות אחרות למיניהן מאכלסות את הביצות שבאזור.
בקראקס, אינספור כנסיות יפות, כמו Santa Capilla ומבנים מפוארים כמו ארמון Palacio de Miraflores, המשקפים את עברה. כדאי לטייל ברובע הקולוניאלי הישן Petares, וגם במרכז המודרני וההומה.
העיר של בוליבר, נמצאת באחד האגנים של נהר האורינוקו – הנהר השלישי באורכו בדרום אמריקה. לאורכו צמחיה סבוכה, איים של תרבויות עתיקות, ובעלי חיים נדירים. העיר מסמלת את מאבקם של המקומיים בספרדים, ובה מבנים מפוארים וציוריים. אפשר להמשיך אל העיר Canaima, שלידה מפלים מרהיבים ועוד נופים מקסימים של טבע פראי. מפלי אנחל, הם המפלים הגבוהים ביותר בעולם, הם נופלים מגובה של 807 מטרים ויוצרים מראה של עוצמה וכוח פראיים.
כל פלאי הטבע האלו יחד מתפרסים על פני 916 אלף קמ"ר אז לא תיסעו לראות?

 

www.xn--6dbe2a9ah.com